Pražské centrum dentální implantologie - Na Okraji 331/45b - Praha 6 - Petřiny
dum 

Co se událo

14.11.2023

11. seminář PCDI k výročí 33.let s implantáty Straumann a 30.let od založení naší praxe

Seminář se odehrál, jako již tradičně, v prostorách hotelu IBIS na Malé Straně. Vedle týmu naší praxe se ho účastnila řada kolegů, kteří spolupracují s naší praxí. Další informace, viz kopie pozvánka na tento seminář.

Pozvánka na implantologický seminář Pražské centrum dentální implantologie (PCDI)
 
Dobrý den paní doktorko, pane doktore,

letos slavíme 30 let existence naší praxe a 33 let s implantáty Straumann. Proto pořádáme další tradiční seminář pro spolupracující lékaře, který se koná 14.11. od 17.00 v hotelu IBIS Malá Strana, Plzeňská 14, Praha 5. Součástí programu bude, kromě setkání, podiskutování a routu, také několik tématických přednášek, které přednesou naši přátelé dr. Petr, dr. Streblov a dr. Ščigel a za naší praxi dr. Frolo a já. Dozvíte se vše potřebné o současné implantologii i spolupráci s implantologem. Program bude ještě upřesněn.

Prosím, zarezervujte si čas semináře, budeme moc rádi, když dorazíte. Akce je pro Vás zdarma. Vzhledem k omezenému počtu míst nám, prosím, dejte vědět co nejdříve, zda přijdete (mob 603 551157, email zabrodsky@pcdi.cz).

Těšíme se na Vás i plánovanou akci.

Za Pražské centrum dentální implantologie (PCDI)
Vladimír Zábrodský
 
 
 

Říjen 2023

V naší praxi jsme nově nainstalovali dentální mikroskop německé značky CJ, který nám pomáhá ke stanovení přesné diagnózy i dosažení co nejkvalitnějšího ošetření. Používáme ho k odhalení skrytých kazů, prasklin, defektů korunek a výplní, které nejsou vidět na rentgenu. Používáme ho i při ošetření kazu, preparaci zubů na korunky a můstky, či plnění kanálků a také při stomatochirurgických výkonech, včetně dentální implantologie. Dokonalé osvětlení a zvětšení ošetřovaného zubu nám usnadňuje a mnohdy i umožňuje vyhledání např. všech kořenových kanálků a jejích přesnou preparaci. Práce se díky němu stává jednodušší a kvalitnější při současné minimalizaci budoucích obtíží. Pro nás také znamená minimalizaci rizik spojených s nevhodným držením těla ošetřujícího. Na práci s dentálním mikroskopem se u nás specializuje zejména dr. Jirsa.

Červenec 2023

V červenci nás dočasně opustila naše dentální dentální hygienistka Bc. Eva Šmardová. Nastoupila na mateřskou dovolenou. Děkujeme jí za dosavadní práci v naší praxi a přejeme vše nejlepší do následujících dní a těšíme se na její návrat.

2.1.2023

Přednáška dr. Zábrodského na téma: „Horní hybridní náhrada kotvená zubními implantáty“ na klinice 3DK.

2.12.2022

Přednáška dr. Zábrodský a dr. Frolo na semináři ITI klub 2 na téma: Ošetření horní bezzubé čelisti hybridní náhradou kotvenou zubními implantáty

 
 
 

11.-12.11.2022

Straumann 30let - seminář 2022 Břevnovský klášter

Dne listopadu se konal tradiční seminář společnost Straumann v prostorách Mariánského sálu v Břevnovském klášteře. Vedle nabitého odborného programu, došlo i ke vzpomínkám na začátky společnosti Straumann u příležitosti 30.výročí působení firmy v naší republice. Na kongresu vystoupila řada českých i zahraničních přednášejících. Největší pozornost byla upřena na ředitele Harvardu Prof. German O. Gallucci. V krásných prostorách Břevnovského kláštera se sešlo téměř 200 zubních lékařů, a kromě odborných přednášek si mohli užít prohlídky celého kláštera, galavečera s koncertem nejen vážné hudby. Celým programem akce prováděl, jako prezident kongresu, MUDr. Vladimír Zábrodský.

Stoma Team: Rozhovor s MUDr. Vladimírem Zábrodským
 
Pane doktore, jak dlouho spolupracujete se společností Straumann? Je to již 32 let, přičemž první 2 roky, od roku 1991 do roku 1992, tady pobočka nebyla, takže jsem spolupracoval přímo se švýcarským Straumannem. Moje spokojenost se spoluprací je velká, jak jsem uvedl v závěru své přednášky.
Co přesně na značce Straumann tak pozitivně hodnotíte? Zaprvé je implantologický systém Straumann velmi spolehlivý, jsem z něj nadšený, celých 32 let ho neměním a držím se ho – neměním vítězného koně. Za druhé hodnotím pozitivně Straumann jako firmu tady v Čechách, ke spolupráci nemohu říct nic špatného. Třetím pozitivem je odborné pozadí, školení, ze kterých jsem nadšený a budu je doufám ještě řadu let využívat.
Věděl byste o něčem, čím by mohla společnost Straumann vaši práci ještě obohatit? Moc se mi líbí, že jsou ve společnosti Straumann vstřícní. Když například přijmu nového lékaře, mohu jej vyslat na školení, kde dostane všechny základní informace. Toto se už děje, takže bych rád, aby to pokračovalo.
 
 
 
 
 
Přednášející zleva: Dr.Babčan, ing. Fíla, Dr. Krug, Dr. Gallucci, Dr. Zábrodský

Březen 2021

Na mateřskou dovolenou nastoupila MDDr. Lenka Habichová. Děkujeme jí za její práci u nás a přejeme vše nejlepší do dalšího období.

Únor 2021

Do naší praxe nastoupila na zkrácený úvazek MDDr. Eliška Niedermertlová a po mateřské dovolené se vrátila na 2 zkrácené dny MDDr. Martina Krčmářová.

Leden 2021

Náš tým dočasně opustila MDDr. Mária Frolo, která odešla na mateřskou dovolenou. Děkujeme jí za její práci u nás, přejeme vše nejlepší do dalšího období a těšíme se na její návrat.

Červen 2020

Od 1. června 2020 náš tým také posílila nová dentální hygienistka Bc. Eva Šmardová. Pracuje na plný úvazek. Je již zkušenou dentální hygienistkou s pětiletou praxí , zabývá se všemi výkony v oblasti dentální hygieny, včetně bělení zubů a péče o zubní implantáty.

Náš tým naopak opustil dr. Folta, který se z rodinných důvodů musel vrátit zpět do Anglie. Děkujeme mu za jeho téměř roční působení v naší praxi a přejeme mu hodně zdaru v dalším profesním i osobním životě.

Duben 2020

Náš tým posílila nová lékařka MDDr. Lenka Habichová. Pracuje na zkrácený úvazek, nejprve pouze 1 půlden týdně (v úterý odpoledne), později si přidala ještě další půlden (středa dopoledne). Dr. Habichová je již zkušená lékařka, zabývá se výkony všeobecné stomatologie, včetně léčby kořenových kanálků (endodoncie).

17.3.2020

Školení První Pomoci

V průběhu prvních dnů, kdy musela být praxe uzavřena, jsme využili čas opakování postupů v oblasti první pomoci a kardiopulmonální resuscitace.

16.3.2020

Nástup Coronavirové krize

Tak jako v jiných praxích, i u nás tato situace značně zkomplikovala naší činnost. Díky nasazení našich zaměstnanců se nám však daří provoz praxe udržet z větší částo v provozu. Víc o této situaci najdete v části Aktuální informace.

27.2.2020

10. seminář PCDI - 30 let se Straumannem

4.11.2019

Nástup dr. Folta

Dne 4. listopadu 2019 nastoupil do naší praxe nový lékař MUDr. Tomáš Folta. Je spolužákem dr. Zábrodského, řadu let žil v cizině, v Mnichově a poté ve Velké Británii. Je zkušeným stomatologem se zaměřením na protetické ošetření jak zubů, tak zubních implantátů.

16.6.2018

Přednáška Hybridní náhrada ITI klub


Na tomto symposium přednášel i dr. Streblov, který u nás pracoval v letech 2004-2010

6.11.2018

Školení První pomoci v naší praxi

Zde jsme si zejména procvičovali použití přenosného defibrilátoru AED, kterým je naše praxe vybavena.

18.1.2018

9. seminář PCDI

Dentální implantologie 3. vydání 2017

Jsme spoluautoři této krásné obsáhlé publikace pod vedením prof. Antonína Šimůnka.

17.4.2015

Přednáška Symposium Lasak

16.8. 2016

Školení První Pomoci v naší praxi

20.3.2014

Přednáška na ITI klubu

Přednáška na setkání členů ITI klubu v Praze na téma Hybridní náhrada v horní čelisti kotvená zubními implantáty.

20.9.2013

Akce 20 let PCDI

K 20. výročí založení naší praxe jsme uspořádali setkání s kamarády a kolegy, kteří spolupracují s naší praxí. Slavnostní atmosféru celá večera zpříjemnil i Ivan Hlas, který zde vystoupil se svým „Pokojovým triem“.13.4.2013

Přednáška 20 let výročí stomatologické kliniky FNKV

Dne 13. dubna 2013 vystoupil dr. Zábrodský na vzpomínkové akci věnované 20. výročí stomatologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde působil v letech 1990 až 1993 jako primář oddělení.

12.6.2013

Školení První pomoci

30.1.2013

Master course Bern

V lednu 2013 se účastnili dr. Zábrodský a dr. Jirkalové kurzu ve švýcarské Bernu, který byl veden jejich dlouholetými vzory v dentální implantologie prof. D. Buserem a prof. U. Belserem